Triduum Paschalne w DKS

W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Wcześniej o godz. 10.00 przedstawiciele DKS uczestniczą w katedrze we Mszy Krzyżma, a pozostali mieszkańcy korzystają z transmisji internetowej.

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 16.00. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi dyrektor domu ks. Jerzy Buczek.

Następnie rozpocznie się adoracja Pana Jezus a w ciemnicy.

W Wielki Piątek rano odbędzie się nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, a w ciągu dnia kapłani uczestniczą w adoracji Pana Jezusa w ciemnicy.

O godz. 15.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa, a po niej obrzędy Wielkiego Piątku, z liturgią słowa, rozbudowaną modlitwą wiernych, adoracją krzyża i Komunią św. Drogę Krzyżową poprowadził ks. Jerzy Buczek, a obrzędy Wielkiego Piątku ks. kan. Jan Ochał. Po obrzędach odbyła się adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 19.00.

W Wielką Sobotę rano będzie miała miejsce nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia, o 12.00 przybędzie bp ordynariusz Jan Wątroba i poświęci pokarmy wielkanocne, będzie uczestniczył w obiedzie i życzeniach świątecznych oraz odwiedzi chorych kapłanów. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się o godz. 16.00. Przewodniczył jej będzie ks. infułat Wiesław Szurek.

W Wielką Niedzielę o godz. 6.30 rozpocznie się adoracja Pana Jezusa, nowenna przez Uroczystością Miłosierdzia Bożego, a o godz. 7.00 Mszy Świętej przewodniczył będzie abp Edward Nowak, homilię wygłosi ks. infułat Wiesław Szurek. Po Mszy Świętej odbędzie się uroczyste śniadanie wielkanocne z życzeniami świątecznymi.