Triduum Paschalne w DKS

W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Wcześniej o godz. 10.00 przedstawiciele DKS uczestniczyli w katedrze we Mszy Krzyżma, a pozostali mieszkańcy korzystali z transmisji internetowej w kaplicy DKS.

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła się o godz. 16.00. Przewodniczył jej i homilię wygłosił dyrektor domu ks. Jerzy Buczek.

Następnie rozpoczęła się adoracja Pana Jezus a w ciemnicy.

W Wielki Piątek rano odbyła się nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, a w ciągu dnia kapłani uczestniczyli w adoracji Pana Jezusa w ciemnicy.

O godz. 15.30 rozpoczęła się Droga Krzyżowa, a po niej obrzędy Wielkiego Piątku, z liturgią słowa, rozbudowaną modlitwą wiernych, adoracją krzyża i Komunią św. Drogę Krzyżową poprowadził ks. Jerzy Buczek, a obrzędy Wielkiego Piątku ks. infułat Wiesław Szurek. Po obrzędach odbyła się adoracja pana Jezusa w grobie do godz. 19.00.

W Wielką Sobotę rano miała miejsce nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia, o 12.30 przybył bp ordynariusz Jan Wątroba i poświęcił pokarmy wielkanocne, uczestniczył w obiedzie i życzeniach świątecznych oraz odwiedził chorych leżących kapłanów. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się o godz. 16.00. Przewodniczył jej ks. Jerzy Paradysz.

W Wielką Niedzielę o godz. 6.30 rozpoczęła się adoracja Pana Jezusa, nowenna przez Uroczystością Miłosierdzia Bożego, a o godz. 7.00 Mszy Świętej przewodniczył abp Edward Nowak, homilię wygłosił ks. Jerzy Buczek. Po Mszy Świętej odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne z życzeniami świątecznymi.